Organizator: Grupa MTP

Prelegenci

Dominika Bettman

Dyrektorka Digital Industries, Siemens Polska

Dominika Bettman

Dyrektorka Digital Industries, Siemens Polska
Dominika Bettman, dyrektorka Digital Industries Siemens Polska. Z Siemensem związana od blisko 25 lat. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Ekonomistka z wykształcenia, humanistka z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji kobiet (głównie w naukach i branżach technologicznych); propagatorka idei różnorodności i zarządzania włączającego. Przedkłada czyny nad słowa, jest więc aktywnie obecna w gremiach i inicjatywach, których działania są zgodne z kanonem jej wartości. Przewodniczy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, członkinią rady programowej OEES, przewodnicząca Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz zasiada w Radzie Dostępności powołanej przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. W kwietniu 2019 roku powołana przez Senat Politechniki Warszawskiej do Rady Uczelni. Wierzy w to, co robi. Robi to, w co wierzy.
SIEMENS POLSKA: Polska spółka globalnego koncernu, utworzona w 1991 roku. Na polskim rynku oferuje rozwiązania i produkty Siemensa, a także usługi inżynieryjne, doradcze i serwisowe z zakresu automatyki przemysłowej i napędów, automatyki budynkowej, wytwarzania energii oraz jej przesyłu i rozdziału.

Piotr Kuriata

Członek Zarządu PLAY, dyrektor ds. rozwoju biznesu i regulacji

Piotr Kuriata

Członek Zarządu PLAY, dyrektor ds. rozwoju biznesu i regulacji
Piotr Kuriata, członek Zarządu PLAY, dyrektor ds. rozwoju biznesu i regulacji. Jest członkiem zarządu P4 sp. z o.o. („Play”) od lutego 2019 r. Pełni również funkcję dyrektora ds. Rozwoju Biznesu i Regulacji. Piotr Kuriata ma 20 lat doświadczenia w pracy dla różnych operatorów telekomunikacyjnych. Odgrywał kluczową rolę w opracowywaniu strategii i wdrażaniu jej w krytycznych procesach negocjacyjnych dotyczących m.in. roamingu krajowego, pozyskiwania częstotliwości, zmian w przenoszeniu numerów telefonicznych (MNP) czy asymetrii stawek za zakończanie połączeń (MTR). Zanim dołączył do Play, pracował dla dataCom S.A. oraz Exatel S.A. gdzie był dyrektorem departamentu regulacji, hurtu i współpracy z operatorami. Wcześniej, pełnił funkcję kierownika zespołu Interconnection dla Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (obecnie T-Mobile Polska S.A.). Piotr Kuriata ukończył Advanced Management Program na Uniwersytecie Navarra (IESE Business School) oraz Management Program na kanadyjskim Telecommunications Executive Management Institute w Montrealu. Ponadto, ukończył studia magisterskie na kierunku Systemy i Sieci Telekomunikacyjne jak również Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Politechnice Warszawskiej.
PLAY: firma jest największą siecią telefonii komórkowej w Polsce, z której usług korzysta ponad 15 mln abonentów. Operatorem sieci PLAY jest spółka P4 Sp. z o.o., której głównym udziałowcem jest Play Communications S.A – spółka notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka świadczy mobilne usługi głosowe, tekstowe, transmisji danych oraz wideo klientom indywidualnym oraz biznesowym (w tym przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom) w oparciu o umowę lub w formule pre-paid pod marką parasolową PLAY. Operator sieci PLAY oferuje także usługę telewizyjną nowej generacji PLAY NOW, za pośrednictwem której klienci sieci mają dostęp do kilkudziesięciu programów. Usługi oferowane przez operatora, dostępne są dla 99% populacji Polski w oparciu o własną, rozległą i nowoczesną sieć telekomunikacyjną 2G/3G/4G LTE/5G Ready/5G oraz w oparciu o usługę roamingu krajowego. Więcej informacji znajduje się na stronach www.playcommunications.com oraz www.play.pl.

Adam Drewniany

prezes Zarządu, South Bay Solutions

Adam Drewniany

prezes Zarządu, South Bay Solutions
Adam Drewniany, prezes Zarządu, South Bay Solutions. Urodził się i spędził młodość w Polsce. W 1978 r. przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Po pierwszych 2 latach pobytu w Nowym Jorku zdecydował się na zapuszczenie swoich korzeni w San Francisco Bay Area, gdzie nadal mieszka. Od początku 2000 roku był ściśle związany z awangardą firm produkujących zaawansowane technologie w Dolinie Krzemowej. W tym czasie z powodzeniem zrealizował tysiące indywidualnych projektów. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii.
SOUTH BAY SOLUTIONS: Firma South Bay Solutions firma South Bay Solutions przyczyniła się do wprowadzenia na rynek flagowego samochodu Tesli, modelu S. Od tego czasu jest wyłącznym dostawcą głównych komponentów akumulatorów do wszystkich modeli S i X Tesla, jakie kiedykolwiek wydano w dowolnym miejscu na świecie. W ciągu ostatnich dwóch dekad Adam Drewniany był filarem wielu innowacyjnych procesów w technologiach medycznych. Jego znani partnerzy to Intuitive Surgical, który był pionierem w dziedzinie technologii robotycznych firmy Vinci, opierając się na częściach pochodzących z South Bay Solutions. Adam Drewniany od samego początku uczestniczył w tworzeniu laserowej chirurgii refrakcyjnej oka, w czasach, gdy technologia ta istniała pod nazwą Lasik aż do dziś, kiedy dostawy Adama trafiają do giganta technologii medycznej Johnson & Johnson. W kultowym otoczeniu Doliny Krzemowej Adam Drewniany od dawna jest producentem zaawansowanego sprzętu, używanego do produkcji płytek krzemowych - podstawowego elementu budulcowego dla przemysłu półprzewodników. Najwięksi gracze w tej dziedzinie, tacy jak Intel czy Applied Materials, nadal ufają firmie oraz jego rozwiązaniom. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii. Adam's South Bay Solutions Gdańsk jest obecnie częścią Northvolt, największego, pierwszego i jedynego ekologicznego producenta przemysłowych i samochodowych systemów akumulatorowych. Northvolt Poland, Inc. z siedzibą w Gdańsku odpowiada za produkcję modułów akumulatorowych dla przemysłu poszukującego czystych źródeł energii. Kolejne z jego ostatnich przedsięwzięć, E-bility Poland, łączy niemiecki design z polską fabryką, aby produkować pełnowymiarowe skutery miejskie, które wkrótce będą sprzedawane na całym świecie. Adam Drewniany jest powszechnie ceniony w Dolinie Krzemowej za swoją wyjątkową wiedzę, zdolność do rozwiązywania pozornie nierozwiązywalnych problemów i nienaganną jakość produktów.