INFORMACJE O NASTĘPNEJ EDYCJI KONGRESU WKRÓTCE !!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Warsztaty

Podziel się

Warsztaty INDUSTRY NEXT to praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program warsztatów 2021 powstał przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego. Nowa data i agenda warsztatów wkrótce.

 WARSZTATY INDUSTRY NEXT

 

AGENDA WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT 2021

 2 września 2021 

Międzynarodowe Targi Poznańskie - pawilon 5, sektor A, Scena Industry Next

ONLINE - Internetowa platforma spotkań ITM INDUSTRY EUROPE 

11:00-13:00

Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw produkcyjnych – od czego zacząć i jak skutecznie wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne?

BLOK 1

Koncepcja Smart Factory, czyli kompleksowe podejście do transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa

 • Piotr Nędzewicz, Poznański Park Naukowo-Technologiczny / DIH4Future

BLOK 2

Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem danych z połączonych czujników – tzw. przemysłowego internetu rzeczy

 • Marek Bernolak, Apollogic Sp. z o.o.
 • Agata Chudzińska, Apollogic Sp. z o.o.

BLOK 3

IIOT w praktyce, czyli wykorzystanie wibracji w przemyśle na przykładzie narzędzia FitMech

 • Szymon Arciszewski, FitMech

BLOK 4

Materiały o unikalnej jakości – spieki z proszków metali, stopów metali, a także kompozytów ceramicznych i metalowych - Technologia U-FAST

 • Damian Karpowicz, GeniCore Sp. z o.o.

BLOK 5

Modele chmury, czyli jak wybrać outsourcing centrum danych dla mojej firmy

 • Tomasz Łukaszewicz, PPNT

13:00-13:30

Przerwa

13:30-15:30

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

BLOK 1 - Smart factory– innowacje cyfrowe i transformacja łańcucha dostaw

Analiza efektywności i predictive maintenance dużych maszyn przemysłowych na bazie analizy informacji z przyłączy energetycznych

 • Marcin Adamski 

Przykłady zastosowań wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle

 • Maciej Syroczyński 

Współpraca nauki z przemysłem na podstawie HUBów innowacji cyfrowych

 • Marcin Płóciennik, Adam Olszewski

BLOK 2 - Jak zintegrować symulacje i wytwarzanie przyrostowe w swoim przedsiębiorstwie? Nowe podejście do rozwoju komponentów i produkcji

Symulacje komputerowe i ich zastosowania w przemyśle

 • Wojciech Szeliga

Możliwości prototypowania w laboratorium internetu rzeczy PCSS 

 • Michał Błaszczak

PRELEGENCI WARSZTATÓW INDUSTRY NEXT

POZNAŃSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

Szymon Arciszewski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, współzałożyciel startupu FitMech. Menadżer Produktu, ze sporym zacięciem biznesowym. Aktywnie działający na rynku rozwiązań służących cyfryzacji branży przemysłowej. Na codzień odpowiedzialny również za koncepcje wdrożeń oraz wykorzystania systemu FitMech u klientów. Uważa że edukacja rynku i stałe zwiększanie świadomości w kontekście nowych możliwości, to kluczowe działania, umożliwiające efektywny wzrost obszaru "Przemysł 4.0".

Marek Bernolak

Specjalista ds. Internetu Rzeczy (IoT) w Apollogic/RapidLab. Doświadczenie zbudował współpracując z największymi firmami z branży ICT. Rozmawia z klientami z całego świata i skupia się na biznesowych aspektach wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.

Agata Chudzińska

Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.

Damian Karpowicz

Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o. ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwiązywanie problemów inżynierii procesowej. Uczestniczył w nagrodzonym projekcie, którego celem było stworzenie rozwiązania do topienia tytanu w próżni metodą lewitacji. Następnie, głównie ze względu na dużą satysfakcję z poznawania nowych ludzi kontynuował karierę jako inżynier sprzedaży. Bezpośrednio zaangażowany w sukces sprzedażowy związany z dwoma dużymi projektami dla chińskiego klienta oraz urządzenia R&D dla klienta w Izraelu. Obecnie jako menadżer ds. rozwoju biznesu uważa, że w działaniach na rzecz rozwoju biznesu należy kierować się zasadą: "Nie bądź konieczną częścią inwestycji, stań się konieczną częścią rozwiązania".

Tomasz Łukaszewicz

Związany z branżą IT od zawsze. Pasjonat rozwiązań Cloud, specjalista w dziedzinie outsourcingu IT, bezpieczeństwa danych, sieci teleinformatycznych. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Dyplomowany z zakresu zastosowań informatyki w biznesie i administracji oraz zarządzania projektami IT według metodologii PMI i metodyk zwinnych. Współtwórca Zintegrowanego Systemu Zarządzania Usługami IT oraz Bezpieczeństwa Informacji w DataCenter PPNT, certyfikowanego przez TUV Nord. Dzięki jego zaangażowaniu i pracy, DataCenter PPNT, jako jedna z czterech serwerowni w Polsce, uzyskała certyfikat ISO 20000. Wieloletni pracownik i współpracownik takich firm jak: Solaris Bus&Coach, Atom PC czy Abakus. Obecnie kierownik DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piotr Nędzewicz

Kierownik Działu Komercjalizacji i Rozwoju Biznesu, koordynator DIH4Future. Odpowiada za realizację projektów związanych z komercjalizacją nowych technologii, transformacją cyfrową przedsiębiorstw i rozwojem innowacyjnego biznesu. Karierę zaczynał w 2007 roku w jednej z międzynarodowych firm audytorsko-doradczych. Z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym (PPNT) związany jest od 2011 roku. Początkowo, jako konsultant ds. transferu technologii oraz specjalista ds. innowacji, wspierał przedsiębiorstwa w rozwoju biznesu opartego na nowych technologiach. W latach 2016 – 2017, jako menedżer inwestycyjny Funduszu Kapitałowego PPNT oraz członek rad nadzorczych spółek portfelowych, odpowiadał za inwestycje w nowe przedsięwzięcia technologiczne. Od 2018 r. kieruje Działem Komercjalizacji i Rozwoju Biznesu. Od 2020 r. odpowiada za funkcjonowanie i rozwój Hubu Innowacji Cyfrowych DIH4Future, którego animatorem jest PPNT. Jest ekspertem Komisji Europejskiej oraz członkiem Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości.

POZNAŃSKIE CENTRUM SUPERKOMPUTEROWO-SIECIOWE

 

Marcin Adamski

Prezes Zarządu firmy Grinfinity Sp. z o.o., pracownik Działu Energooszczędnych Technologii ICT w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Od wielu lat zajmuje się analizą pracy maszyn przemysłowych między innymi przy użyciu metod sztucznej inteligencji. Uczestniczył w wielu projektach europejskich oraz krajowych zajmujących się analizą oraz wykorzystywaniem danych prądowych.

Michał Błaszczak

Lider zespołu tworzącego prototypy urządzeń i aplikacji w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w dziale Technologii Internetu Rzeczy. Zaangażowany w projekty z zakresu rozwoju oprogramowania, prototypowania urządzeń oraz utrzymania infrastruktury technicznej. Brał udział w projektach wdrożenia nowych maszyn, zwiększenia efektywności pracy oraz metodyk lean manufacturing.

Adam Olszewski

Lider E-DIH HPC4Poland - pierwszego DIHa w Polsce oraz PSNC Future Labs - żywych laboratoriów PCSS. Absolwent UAM, Politechniki Poznańskiej oraz programu Science-Management-Commercialization na Uniwersytecie Stanforda. Rozwija narzędzia transformacji cyfrowej i zaawansowane usługi dla firm (VOX, Bosch, VW…). Od 2015 roku skupia się na rozwiązaniach Przemysłu 4.0, głównie w zakresie digital twin, predictive maintanance, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz symulacji komputerowych. Współzałożyciel Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego. Członek zarządu stowarzyszenia European Network of Living Labs.

Marcin Płóciennik

Kierownik Działu Technologii Internetu Rzeczy (IoT) w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-SIeciowym. Od wielu lat zaangażowany jest w inicjatywy ułatwiające współpracę nauki z przemysłem, w szczególności w ramach Cyfrowych Hubów Innowacji(DIH) m.in. w projektach związanych z rozwiązaniami cybet-fizycznymi - DIH4CPS, usługami danych - EUHubs4Data, rozwiązaniami dla przemysłu - MIDIH, chmurami dla nauki - EOSC DIH.

Wojciech Szeliga

Specjalista ds. symulacji komputerowych w Dziale Energooszczędnych Technologii ICT w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Od początku pracy w PCSS zaangażowany jest w projekty związane z analizą zagadnień inżynierskich z wykorzystaniem symulacji CFD (computational fluid dynamics). Obecnie rozwija autorskie oprogramowanie narzędziowe do symulacji CFD dedykowane problematyce optymalizacji zużycia energii układów HVAC (heating, ventilation and air conditioning) w serwerowniach i centrach danych.

Warsztaty są bezpłatne. 

>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTATY INDUSTRY NEXT!

Partnerzy