Organizator: Grupa MTP

Warsztaty

Podziel się

Warsztaty INDUSTRY NEXT to praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

Pierwsza część warsztatów INDUSTRY NEXT skierowana jest głównie do firm z sektora MŚP i pozwoli na bliższe poznanie technologii z zakresu Smart Factory. Prezentacje prowadzone przez ekspertów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego będą ukazywały możliwości wykorzystania cyfrowych rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem branży metalowej. Uczestnicy poznają w praktyce takie pojęcia jak: IIoT, druk 3D, integracja w łańcuchu dostaw.

 

Druga część warsztatów merytorycznie zostanie poprowadzona przez fachowców Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego i dotyczyć będzie robotyzacji i digitalizacji  w przemyśle. Nie zabraknie takich tematów jak: analiza efektywności i predictive maitenance dużych maszyn przemysłowych, współpraca nauki z przemysłem na podstawie HUBów innowacji cyfrowych czy prototypowanie. Uczestnicy będą mieli okazję poznać  przykłady zastosowań wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle, zobaczyć symulacje komputerowe i ich zastosowania w przemyśle, dowiedzieć się jak wykorzystywać roboty i koboty w swojej działalności.

 

UWAGA: Warsztaty są bezpłatne dla uczestników targów ITM INDUSTRY EUROPE 2020. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje osobna rejestracja.