Organizator: Grupa MTP

Kongres

Podziel się

KONGRES INDUSTRY NEXT. THE NEW REALITY to innowacyjny projekt promujący globalny rozwój przemysłu 4.0. Przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy zespołu targów ITM INDUSTRY EUROPE oraz Grupy MTP dostarcza aktualnej wiedzy na temat nowych technologii oraz możliwości ich wykorzystania. Kongres będzie miejscem prezentacji rozwiązań ery cyfrowej oraz pierwszą platformą dyskusji nad narzędziami wspierającymi przemysł mierzący się z nową rzeczywistością wywołaną epidemią koronawirusa.

Kongres INDUSTRY NEXT towarzyszy największym  targom przemysłowym w tej części Europy ITM INDUSTRY EUROPE.

Polski przemysł produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian. Koncepcja Przemysłu 4.0 i będąca jej istotą rewolucja przemysłowa obejmująca praktycznie wszystkie aspekty działalności biznesowej to dziś dla przedsiębiorstw właściwy kierunek.

Idea Przemysłu 4.0 to zbiór inteligentnych technologii i procesów opartych na integracji systemów przetwarzania danych, automatyzacji i Internetu Rzeczy.

W trakcie Kongresu uczestnicy pozyskają wiedzę od ekspertów na temat możliwości i wykorzystania dostępnych narzędzi ułatwiających przekształcenie firmy w myśl idei przemysłu 4.0. Zaproszeni prelegenci przedstawią jak taki proces przeprowadzić i jak zintegrować  wykorzystane już rozwiązania z nowymi technologiami.

Podczas wydarzenia przedstawiciele Ministerstwa  przybliżą  sposoby i preferencyjne ulgi na automatyzację dla firm inwestujących w cyfryzację  i robotyzację, a także w rozwój i badania. Ważnym aspektem Kongresu będzie jego praktyczny wymiar. Do przedstawienia swoich doświadczeń z zakresu wdrażania koncepcji 4.0 zaproszeni zostali również liderzy innowacyjnego przemysłu. 

Nie zabraknie m.in. tematu robotyzacji na podstawie konkretnych case study.  Praktycy przekonają jak najlepiej zorganizować pracę na linii robot-człowiek.

W związku z zamrożeniem działalności części przedsiębiorstw na czas walki z koronawirusem, jak również koniecznością poniesienia nakładów inwestycyjnych ukierunkowanych na poprawę wydajności i konkurencyjności polskiego przemysłu – pierwsza części Kongresu zostanie także poświęcona programom wsparcia oraz funduszom zapewniającym firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce.

Podczas drugiej części Kongresu głos zabiorą przedstawiciele biznesu, którzy dzięki wdrożeniu robotyzacji oraz automatyzacji procesów - w odpowiedzi na diametralną zmianę warunków prowadzenia działalności – zyskali podwójnie

UWAGA: Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne dla uczestników targów ITM INDUSTRY EUROPE 2020. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje osobna rejestracja.